Južna Srbija Info
Ne možete pretraživati/komentarisati tako često

Vesti juga Srbije, politika, turizam, sport, zabava | Južna Srbija Info

...

Kuršumlijska publika uživala u predstavi „Večeras smo sami“Uhapšena Nišlijka zbog zloupotrebe položaja, šteta preko 50 miliona dinaraDanas je Sveti Nikola - NikoljdanObeležavanje praznika Detinjci u nedelju ispred hrama Svete PetkeZagađenje vazduha kao kapitalni projekat: „Niš mora da se brani“Usvojen budžet Niša za 2026. posle skoro 16 sati sednice, jednoglasno podržana inicijativa za zaštitu životne sredineUspostavljena nova avio-linija Niš–Bratislava


Srpska pravoslavna crkva danas slave Svetog Nikolu Čudotvorca, jednog od najvećih hrišćanskih svetitelja koji važi za zaštitnika putnika, moreplovaca, ribara i splavara. Sveti Nikola, Nikola Mirlikijski (grč. Νικόλαος — Nikolaos; oko 270 — 6. decembar 343), poznat i kao Sveti Nikola Čudotvorac, bio je episkop Mire Likijske u Maloj Aziji.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije i Odeljenja za borbu protiv korupcije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su T. Đ. (1972) iz Niša, zbog sumnje da je izvršila produženo krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica, saopštio je MUP Srbije.
Skupština grada Niša usvojila je Odluku o budžetu za 2026. godinu i Kadrovski plan nakon gotovo 16 sati zasedanja. Za budžet su glasala 31 odbornika vladajuće većine, kao i za tačke koje se odnose na transfere iz gradske kase i uređivanje građevinskog zemljišta.
Tokom rasprave o budžetu Grada Niša, odbornici grupe „Nišlije da se pitaju“ – prof. dr Tamara Milenković Kerković i dr Andrej Mitić – zatražili su od gradske vlasti da rešavanje problema zagađenja vazduha bude uvršteno u kapitalne projekte grada.
Objavljene su nove cene goriva koje će važiti do petka, 26. decembra.
Agro Jug media obeležila je značajan jubilej – deset godina kontinuiranog rada i emitovanje 2.500. emisije, čime je potvrdila poziciju jednog od najupornijih, najprepoznatljivijih i najposvećenijih medijskih projekata u oblasti poljoprivrede, ruralnog razvoja i turizma u Srbiji.
Predsednik Gradske opštine Palilula u Nišu Bratislav Vučković podržao je inicijativu za osnivanje strukovnog udruženja novinara koji se profesionalno bave poljoprivredom i turizmom, ističući da bi takvo udruživanje značajno unapredilo medijsku vidljivost sela, poljoprivrede i ruralnog turizma, kao i saradnju sa lokalnim samoupravama.
Sekcija sportskih novinara Niša i ove godine organizuje Izbor sportiste godine Niša, jednu od najdugovečnijih i najprestižnijih sportskih manifestacija u gradu. Ovogodišnji izbor biće održan po 47. put, čime se nastavlja tradicija započeta pre skoro pola veka.
U Domu kulture u Prokuplju sinoć je održan novogodišnji koncert Kulturno-umetničkog društva „Abrašević“, okupljajući ljubitelje narodne pesme i igre. Nastup je bio posvećen prazničnoj atmosferi, ali i dugogodišnjoj tradiciji ovog društva koje u Srbiji postoji više od 120 godina.
Veliki broj građana Niša odazvao se u petak akciji „Budi nečiji heroj, voleće te do srži“, koja se u holu Gradske kuće održala od 9 do 18 časova, sa ciljem da se pronađu donori za transplantaciju matičnih ćelija.
Sala bioskopa u Kuršumliji bila je ispunjena do poslednjeg mesta na izvođenju pozorišne predstave „Večeras smo sami“, koja je, u organizaciji Opštine Kuršumlija i Narodne biblioteke Kuršumlija, izazvala oduševljenje publike.
Povodom pravoslavnog praznika Detinjci, Gradska opština Palilula po drugi put organizuje manifestaciju posvećenu deci, sa ciljem očuvanja tradicije i negovanja starih srpskih običaja.
U Svetosavskom domu u Nišu održan je koncert pod nazivom „Jubileji“, posvećen obeležavanju tri značajna jubileja: 30 godina postojanja Srpskog kamernog orkestra, 45 godina umetničkog rada i 70 godina života profesora i kompozitora, akademika Svetislava Božića
Protestni talas koji je zahvatio Srbiju, dobija svoju posebnu dimenziju u gradu na Nišavi. Od ulica kod Palate pravde do Trga kralja Milana, Niš postaje sve vidljivije čvorište društvene i političke napetosti. U prvim redovima – studenti, uz podršku dela građana, ali i pod budnim okom institucija i bezbednosnih službi.



Budite u toku

Dozvolite obaveštenja sa ovog portala o aktuelnim zbivanjima