Južna Srbija Info

Radničkom samo bod protiv Crvene Zvezde

Niš 23.02.2015. JužnaSrbijaInfo, B92, Mondo,

Fudbaleri Radničkog i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 0:0 u poslednjem meču 16. kola Jelen Superlige.

Radničkom su bodovi preko potrebni za ostanak u Superligi, tako da nije bio u situaciji da kalkuliše. Sa druge strane, Crvena Zvezda je bila u prilici da posle kiksa Partizana smanji zaostatak od šest bodova za liderom na tabeli.

Najbolju šansu Zvezda je imala u 92. minutu – posle kornera Ristića sa desne strane lopta je završila kod Pavićevića na drugoj stativi, imao je vremena da se namesti, ali golman Borjan odbranio je njegov udarac.

Prvo poluvreme na Čairu obeležila je veoma otvorena igra sa dosta jakih, ali čistih duela u sredini terena. Mnogo bolji rival u prvih 45 minuta bio je domaći tim koji je čestim napadima po bokovima pristiskao odbranu Zvezde.

Žuti karton za Ašćerića, nakon procene sudije Mažića da je pokušao da iscenira penal u 17. minutu. Popara je dobro šutirao, Rajković kratko odbio loptu, a napadač domaćih pao posle sumnjivog kontakta sa golmanom gostiju, kome je pobegla lopta nakon intervencije.

Tek sredinom poluvremena crveno-beli uspevaju da prekinu inicijativu Radničkog i kreiraju nekoliko akcija, ali bez prave opasnosti po gol Milana Borjana.

U poslednjih deset minuta Radnički je umalo stigao do vođstva, ali je novi kapiten Zvezde Slobodan Rajković spasao goste u dva navrata.

Prvo je fantastičnom paradom sprečio Lakić-Pešića da udarcem glavom sa 5-6 metara zatrese mrežu, da bi samo minut kasnije zaustavio i pokušaj Marjanovića sa distance.

U nastavku meča Radnički se povukao, ali je Zvezda delovala prilično bezidejno i sve do same završnice nije stvorila izglednu priliku. U poslednjih desetak minuta crveno-beli su pojačali pritisak, a dve velike šanse su propuštene.

U 83. minutu Lazović je centrirao sa desne strane, a Savićević je sa sedam-osam metara traljavao šutirao.

Najbolju šansu na meču Zvezda je stvorila u 92. minutu – posle kornera Ristića sa desne strane lopta je završila kod Pavićevića na drugoj stativi, imao je vremena da se namesti, ali golman Borjan sjajno je odbranio njegov udarac.

JSL, 16. kolo:
Stadion Čair, oko 5.000 navijača
Radnički Niš – Crvena zvezda 0:0

Radnički Niš: Borjan – Petrović, Bulatović, Bulatović, Lakić-Pešić – Popara, Ćulum (Kolarević 78') – Marjanović, Jovanović, Đuričković (Zemljanuhin 73') – Ašćerić (Pejčić 68').
Crvena zvezda: Rajković – Anđelković, Lazić, Pavićević, Cvetković (Jović 77') – Savićević, Kovačević – Gavrić (Katai 58'), Stojanović (Ristić 67'), Lazović – Parker

Lalatoviću kriv teren

"Rekao sam već da je prva utakmica posle priprema - najteža. Uz to, ovaj teren... ovo nije teren, nije mogao pas da se napravi. Da je bio bolji teren, verujem da bismo stvorili više šansi. Moji igrači nisu uspeli da se prilagode ovom terenu i jako je teško uspostaviti pas igru po ovoj podlozi. To smo i radili u pripremnom periodu, ali na savršenom terenu. Ovde nema fudbala... Imali smo šansi koje nismo iskoristili, igrali smo ofanzivno, u finišu sa dva špica, hteli smo da pobedimo, ali nismo uspeli da damo gol. Šta da se radi, idemo dalje...", konstatovao je Lalatović.

Trener niškog Radničkog Milan Rastavac bio je kratak:

"Odigrali smo u okviru svojih mogućnosti u ovom momentu, protiv ovakvog jednog protivnika. Zato sam zadovoljan i čestitam mojim igračima".

#   Niš   Beograd   Čair   fudbal   Radnički FK   Crvena Zvezda FK   Novi Pazar   Milan Rastavac   OFK Beograd   Crvena Zvezda