Rumunija podržava Srbiju na evropskom putu
Niš 06.02.2019. Južna Srbija Info
Gradonačelnik Niša Darko Bulatović razgovarao je danas u Gradskoj kući sa Nj.E. ambasadorkom Rumunije u Beogradu, Oanom Kristinom Popa. Ona je domaćinima prenela da će tokom predsedavanja Evropskom savetu Rumunija podržavati Srbiju na njenom evropskom putu, a proširenje će biti pri samom vrhu evropske agende.

Popa, čija zemlja predsedava Savetom Evropske unije u prvoj polovini ove godine, rekla je da je evropska perspektiva Zapadnog Balkana u 2018. godini ponovo potvrđena, i dodala da će Rumunija pomoći državama kandidatima da napreduju u evropskim integracijama.
“Srbija je jedna od vodećih kandidata za EU i igra ključnu ulogu u stabilnosti Zapadnog Balkana”, rekla je Popa koja je ciljeve Rumunije tokom predsedavanja Evopskom unijom predstavila i na predavanju u EU info kutku u Nišu.
Ona je ponovila da Srbija može da računa na pomoć Rumunije u procesu pridruživanja i u reformskom procesu, a da Niš, kao jedan od najznačajnih gradova u Srbiji može u mnogim gradovima u Rumuniji, poput Kluža, Oradee ili Temišvara, na primer, pronaći partnere sa kojima će bliže sarađivati na rešavanju problema koji su zajednički za gradove te veličine i stepena razvijenosti.
Gradonačelnik Bulatović je ambasadorki predstavio sve potencijale Niša, kako u privrednom, tako i u kulturnom, naučnom i istorijskom smislu, i istakao da je Niš zainteresovan za uspostavljanje bliskih veza sa gradovima u Rumuniji, pre svega sa onima koji imaju iskustva u razvoju savremenih, naprednih tehnologija, imajući u vidu da u Rumuniji već postoji nekoliko ”IT habova” sličnih onima koje Niš želi da stvori u budućem Naučno-tehnološkom parku i Start ap centru na Elektronskom fakultetu.
Bulatović je ponovio da su Rumunija i Srbija vekovima gradile dobre susedske odnose i da je sada na gradovima i opštinama da, uz pomoć ambasada, prodube tu vezu, i u budućnosti je prošire i na sve druge oblasti života.
#
Niš
EU
ambasador
Darko Bulatović
Rumunija
Savet Evrope
Oana Kristina Popa
@DarkoBulatovic_
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Svetosavska akademija u Domu vojske
- Zaplenjen kokain i novac
- Jovanjdan
- Vremenska prognoza
- Časni krst u rukama mladosti
- Andrija prvi do Časnog krsta
- Cisterne JKP „Naissus“ za podelu Svete vode
- Zabranjen pristup istini o napuštenim psima
- Bogojavljenje
- JKP „Naissus“ čestita Nišlijama praznike
- Krštenje Isusa Hristosa u reci Jordan
- Više novca za kulturu u Nišu
- Plivanje za Časni krst na Kutinskoj reci
- Skup „Ne pristajemo, ne ćutimo“
- Zimski red vožnje od ponedeljka
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Napad u Nišu: Jedan muškarac teško povređen, dvojica privedena
- Trideset godina glasa i vere: Orden Svetog Romana Đuniškog Dečje–omladinskom horu „Branko“ na Božićnom koncertu
- Uručenje nagrada „11. januar“ u nedelju na svečanoj sednici Skupštine grada Niša
- Zimska služba: Ulice i putevi u Nišu prohodni
- Koncert „Mladi na sceni“ povodom najradosnijeg praznika Božića
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!











