Reanimacija na licu mesta: Pronađena devojka bez svesti
Sinoć nešto posle 18 sati, u Poštanskoj ulici u Prokuplju pronađena je devojka I. K. (26) iz Prokuplja, bez svesti i znakova života.

Zahvaljujući brzoj intervenciji Hitne službe Doma zdravlja u Prokuplju, koju je pozvao slučajni prolaznik devojci je spašen život. Po prijemu poziva ekipa Hitne službe odmah je izašla na teren.
- Kako devojka u trenutku dolaska naše ekipe nije davala znake života, dežurni lekar je započeo proces reanimacije, koja je dala rezultate pa je na sreću devojka vraćena u život - kaže portparol Doma zdravlja u Prokuplju, Ljubica Stanković.
Ona ističe da je devojka nakon toga kolima Hitne pomoći prevežena na Odeljenje urgentne medicine bolnice „Dr Aleksa Savić“ u Prokuplju na dalju opservaciju. O ovom slučaju je obaveštena policija koja je izašla na lice mesta.
Jedan od stanovnika Poštanske ulice u Prokuplju, u blizini čije kuće se desio incident, tvrdi da ništa sumnjivo nije čuo niti video.
Ipak, kaže da je nakon što je stigla Hitna pomoć i uspešno oporavila nesrećnu devojku, primetio na njenoj glavi krvni podliv u predelu desne slepoočnice, kao i da je u trenutku dolaska Hitne pomoći bila okrenuta licem ka zemlji, što može ukazati da je bilo fizičkog kontakta.
U policiji nisu mogli više da kažu o ovom slučaju jer je ekipa još uvek na terenu. Više detalja o incidentu možda će se znati tokom narednih dana kada devojka bude u stanju da da izjavu istražnim organima.
#
policija
Hitna pomoć
Ljubica Stanković
devojka
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Niški vatrogasci gase požar kod Zaječara
- Od dokumenata do porodičnog stabla
- Sedam novih ambulanti u UKC Niš
- Radnici strahuju od otpuštanja
- Nanogice za prebijanje Čikaga
- Penzionerima isporučeno 274.440 paketa
- Nije bila nadležna, ali je reagovala
- Cisterna sa vodom u UKC Niš
- Pitanja SNS-a za Dragana Milića
- Voda prioritet za niška sela
- Leskovački otvoreni paviljon
- Prekidi u vodosnabdevanju
- Iluzije treba čuvati na sobnoj temperaturi
- Moje Vlasotince
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- „Nisam mađioničar, ali želim da vas lepo iznenadim“ – Pavlović obišao tri niška sela
- Leskovac; Iz budžeta grada isplaćeno 10.986.645 dinara
- HITNO ZA TURISTE: Od 5 do 9 sati sutra obustava na prelazima ka Grčkoj – očekuju se velika zadržavanja
- Voda za kupanje iznad brane na Vlasini izvrsnog kvaliteta – najnovija ocena Zavoda za javno zdravlje Leskovac
- Ne grade samo tereni, već budućnost niškog sporta – Železničar Jug i KK Niš najbolji dokaz
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -












