DS: Po prvi put neposredni izbori u jednoj stranci
Po prvi put u Srbije ća članovi jedne političke stranke direktno i neposredno birati najviše rukovodstvo te stranke, odnosno predsednika i potpredsednike stranke, rečeno je na konferenciji za novinare u GrO DS-a u Nišu.
Nijedna stranka do sada u Srbiji, osim DS, nije omogućila svojim članovima da kažu koga žele za predsednika i potpredsednike stranke i to je ono što između ostalog izdvaja Demokratsku stranku od ostalih stranaka u Srbiji.
To je u stvari ono zbog čega je DS i jedina Demokratska stranka u Srbiji i koja se od svog osnivanja uvek zalagala za pravo svih da izaberu one ljude za koje misle da su najbolji. I u najtežim vrmenima DS nikada nije dekretom iz Bograda postavljala predsednike u rukovodstvo stranke, posebno ne u Nišu. Danas na žalost imamo vladajuću stranku u Nišu kojoj se rukovodstvo nameće iz Beograda, jer u Nišu ne mogu da se dogovore ko će biti predsednik, nego im se to naređuje iz Beograda... Nažalost i ono što se zove razvoj, što treba da omogući bolji život u Nišu se danas odlučuje iz Beograda. I dokle god tako bude, u Nišu će se sve teže i teže živeti. Zato se 24. septembra ne bira samo rukovodstvo koje će reformisati DS, već ljudi koji će reformisati društvo u Srbiji i bolji život svih građana Srbije.
Do sada su se u Nišu predstavila sva 4 kandidata za predsednika stranke, zajedno sa svojim timovima, kandidatima za potpredsednike, a u subotu 10.09.2016.god. u 18 časova je u bioskopu Kupina organizovana javna debata kandidata za predsednika DS, koji će predstaviti svoje planove na koji način će reformisati DS i Srbiju.
- Koristim priliku da pozovem članove Demokratske stranke ali i sve građane Niša, da prisustvuju ovom predstavljanju i da čuju šta je to što će DS u narednom periodu raditi, na koji način će menjati Srbiju na bolje. Jer je Demokratska stranka državotvorna stranka, stranka svih građana Niša i Srbije, poručio je Miodrag Stanković, predsednik GrO DS-a u Nišu.
#
DS
Miodrag Stanković
unutarstranački izbori
@demokrate @Mikica_S
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- od vrtića do komunalnih pitanja
- Počinju „Filmovi na putu“
- U selu kod Vranja osnovana energetska zadruga
- Vremenska prognoza
- Planirani radovi tokom vikenda
- Vidovdanska akademija u Nišu
- Branki Aranđelović novi mandat odlukom odbornika
- Uhapšen zbog pretnji ženi
- Komemoracija herojima sa Košara
- Usvojen novi prostorni plan grada Niša
- Iznenadni kvar u Belotincu, radovi do 18 časova
- Radovi na mreži do 15 časova
- NOVO SAOPŠTENjE O VODOSNABDEVANjU
- Važno obaveštenje o vodosnabdevanju
- Radovi na vodovodnoj i kanalizacionoj mreži
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Crkveno-igrački ansambl NCPD „Branko“ obeležio FolkFest u Nišu svojim nastupom
- Program obeležavanja gradske slave Niša
- Premijer obišao kancelariju u Nišu












